Schapen- en geitenhouders
Zonnepanelen voor schapen- en geitenhouderij
Schapen- en geitenhouders hebben vaak stallen en loodsen met veel dakoppervlak en kunnen zonnepanelen inzetten om flink te besparen op energiekosten. Het energieverbruik wordt vooral veroorzaakt door de pompen tijdens het melken en het koelen van de melk. Wanneer er ook schapen- of geitenkaas wordt gemaakt, wordt ook tijdens dit proces energie verbruikt. Met zonnepanelen kan de eigen elektriciteit worden geproduceerd die voldoende is voor het jaarverbruik of een gedeelte daarvan.
Zonnepanelen interessant voor kleinverbruikers en grootverbruikers
Of u nu kleinverbruiker of grootverbruiker bent; zonnepanelen zijn in beide gevallen interessant. Bij een aansluiting tot 3x 80A bent u kleinverbruiker. U mag dan onbeperkt opgewekte stroom terugleveren aan het net. Dit is vooral in de zomermaanden belangrijk, omdat zonnepanelenbezitters dan vaak meer stroom opwekken dan ze verbruiken. Als aan het eind van het jaar de stroom die u opwekte en de stroom die u van het net afnam gelijk zijn, dan komt uw energierekening op 0. Dit noemen we salderen.
Bij een aansluiting die groter is dan 3x 80A bent u grootverbruiker. U mag dan niet salderen. Gelukkig is er dan de SDE+ subsidie. Via deze regeling kunt u subsidie krijgen per opgewekt kilowattuur. Op deze manier zijn zonnepanelen ook heel interessant. Wij vertellen u graag meer over deze regeling en kunnen de SDE+ subsidie ook voor u aanvragen.
Extra belastingaftrek zonnepanelen
Omdat veel schapen- of geitenhouders een maatschap of een eenmanszaak hebben, is de investering in zonnepanelen interessant in verband met het verlagen van de hoge belastingdruk. Naast de normale afschrijving kan er Energie-investeringsaftrek (EIA) en Kleinschaligheidsinvesteringsaftrek (KIA) worden toepast.
Lees hier het verhaal van familie Van den Brink, geitenhouders uit Overberg
Hoge opbrengst en bewaking zonnepanelen
Een zonnepanelen installatie moet altijd werken en veel elektriciteit opbrengen. Daarom werken wij uitsluitend met Canadian Solar, zonnepanelen van hoge kwaliteit en gecertificeerd tegen ammoniak. In combinatie met de omvormers van SolarEdge bent u voorzien van een installatie met zeer hoge opbrengst én veiligheid. Met SolarEdge worden al uw zonnepanelen ook door ons op afstand bewaakt. En u kan zelf op elk moment de opbrengst van de zonnepanelen volgen via een app op uw smartphone of tablet.
Samenwerking netbeheerder en energiebedrijven
Als zonnepanelen installateur nemen wij al het werk rondom de zonnepanelen installatie uit handen. Wij melden de installatie aan bij de netbeheerder en kunnen de overstap naar een andere energieleverancier voor u begeleiden. Zonnepanelen op het dak BV heeft een samenwerking met Boerderijstroom. Boerderijstroom levert groene stroom uit de regio, afkomstig van kleinschalige energieprojecten opgewekt door lokale boeren, ondernemers en zelfopwekkers. Boerderijstroom heeft contracten van 1 jaar en 3 jaar vast voor bestaande en nieuwe klanten en behoort tot de voordeligste van Nederland.
Asbest in de schapen- en geitenhouderij
Veel schapen- en geitenhouders hebben stallen met asbest dakbedekking. Als zonnepanelen installateur werken wij samen met Middendorp Montage BV uit Kootwijkerbroek/Barneveld. Samen met Middendorp Montage BV regelen wij het hele traject van subsidie aanvraag, asbestsanering, nieuwe dakbedekking en installeren van zonnepanelen.
Verdien geld met zonnepanelen
Bereken direct wat uw mogelijkheden zijn en wat u kunt verdienen aan zonnepanelen op het dak, via onze gratis en vrijblijvende Online Calculator.