Ik wil zonnepanelen, moet ik mijn aansluiting verzwaren?
23 augustus, 2017 door Zonnepanelen op het dakU wilt graag gaan investeren in een zonnepaneleninstallatie. Hierdoor zal het één en ander in uw meterkast gaan veranderen. Betekent zonnepanelen dat u uw aansluiting moet verzwaren?
Uw meterkast verandert
Wat er precies in uw meterkast verandert is afhankelijk van de grootte van uw installatie. Na dat u ons opdracht heeft gegeven om de installatie bij u te verzorgen, zal een schouw plaatsvinden. Op basis van uw huidige installatie wordt een ontwerp van de nieuwe situatie gemaakt. Indien nodig plaatsen we schakelaars, stroomverdelers, zekeringen, nieuwe groepen en een aardlekschakelaar. In sommige gevallen zorgen wij voor een bruto productiemeter en/of een verzwaring.
Zonnepanelen, is een verzwaring nodig?
In veel gevallen wil je meer stroom opwekken dan de hoofdaansluiting aan kan. Stel een ondernemer heeft SDE++– subsidie toegewezen gekregen, maar zijn huidige aansluiting is nog te klein voor de nieuwe installatie. Dan heeft hij een verzwaring nodig om de opgewekte stroom terug te kunnen leveren aan het net. Er komt een ingewikkelde documentenstroom kijken bij een verzwaringsaanvraag. Is het voor uw zonnepanelen nodig uw aansluiting te verzwaren? Zonnepanelen op het dak B.V. kent de weg en neemt dit in overleg met u uit handen.
Voorkom een verzwaring van de aansluiting
Soms is het ook mogelijk om een dure verzwaring van uw hoofdaansluiting te vermijden. U kunt dan gebruik maken van ons Power Management systeem. Power Management is een door Zonnepanelen op het dak B.V. ontwikkelde techniek. PowerManagement beveiligt de hoofdzekering in de meterkast tegen overbelasting van hoge pieken terug geleverde stroom bij veel zon. Daarmee kunt u toch uw hele jaarverbruik opwekken en bespaart u hogere jaarlasten.